O autorze
Reporterzy natemat o tym, co ważnego dzieje się za granicą.

Największy pogrom w historii parku. Kłusownicy otruli 41 słoni

W Zimbabwe [url=http://www.shutterstock.com/dl2_lim.mhtml?src=eaZqfEUtgt0esGbCIuxOew-1-3&id=133689230&size=small_jpg&submit_jpg=] kłusownicy zabili 41 słoni. [/url]
W Zimbabwe kłusownicy zabili 41 słoni. fot. Shutterstock
W Parku Narodowym Hwange w Zimbabwe zginęło 41 słoni. Jak twierdzą władze instytucji to największy pogrom tych zwierząt w jej historii. Kłusownicy prawdopodobnie użyli cyjanku.

W ostatnich latach w całej Afryce wzrasta liczba zabitych słoni i nosorożców. Tak źle jednak jeszcze nie było – jak podaje BBC, pracownicy Parku Narodowego Hwange odkryli, że kłusownicy zabili w nim 41 słoni. To największy pogrom w historii istnienia parku.

Caroline Washaya Moyo powiedziała mediom, że zwierzęta zostały najprawdopodobniej otrute przy pomocy cyjanku, który umieszczono w lubianych przez słonie solankowych sadzawkach. Władze parku wciąż jednak prowadzą dochodzenie, by potwierdzić tę wersję.

Słonie i nosorożce wciąż giną w Afryce, ponieważ znajdują rynek zbytu w Azji – tradycyjna medycyna Dalekiego Wschodu uważa, że rogi tych zwierząt mają działanie lecznicze (choć nie potwierdzili tego żadni naukowcy).

źródło: BBC

O masakrach słoni pisał też nasz bloger:

Azjatyckie gangi zlecają zabijanie słoni, dysponując wystarczającymi środkami do opłacenia kłusowników i ich uzbrojenia. Są też pieniądze, które pozwalają kupić strażników pracujących w rezerwatach i parkach narodowych. Ci zamiast ryzykować życie w walce z kłusownikami, przyłączają się nawet do grup polujących nielegalnie na obszarze, który powinni chronić. CZYTAJ WIĘCEJ

Trwa ładowanie komentarzy...